Українська (Україна)

English (United Kingdom)

Русский (Россия)

Екологічний клуб Ліцею ЕІТ
  Загальна інформація
Екологічний клуб Ліцею ЕІТ був створений у 2001 році.
Головна мета роботи клубу - виховання екологічної культури, формування потреби спілкування з природою і переконаності в необхідності дбайливого ставлення до природи.
 Завдання клубу
  • залучення учнів ліцею ЕІТ, студентів коледжу ЕІТ і інституту в науково-дослідну і природоохоронну діяльність з екологічною спрямованістю;
  • участь в екологічних акціях, проведених у місті й області, з метою збереження живої природи й участі в вирішенні екологічних проблем;
  • знайомство дітей і їхніх батьків із правилами поведінки на природі;
  • знайомство дітей з основними методами і методиками польових досліджень;
  • оздоровлення дітей, пропаганда здорового способу життя.

Сьогодні в складі клубу нараховується близько 40 учнів ліцею і коледжу ЕІТ, що відвідують засідання екологічного клубу і беруть участь в екологічних експедиціях.

Протягом навчального року ми проводимо теоретичні засідання, обробляємо зібраний улітку (під час таборів і експедицій) матеріал. Але самими яскравими і незабутніми сторінками нашого життя є екологічні зльоти, експедиції й участь у роботі обласного щорічного екологічного табору.

 2002 рік

У квітні 2002 року на о. Хортиця проходив обласний екологічний зліт, у роботі якого взяли участь більш 20 команд із Запорізької області. У їхнім числі була і команда екологічного клубу ліцею ЕІТ. Наші досягнення: II місце у самому складному конкурсі – «Екологічний марафон»; III місце в конкурсі екоерудитів.

У травні 2002 року 14 ліцеїстів взяли участь у зльоті екологів-краєзнавців. Зліт проходив у Чернігівському районі.

Протягом навчального року ми проводимо теоретичні засідання, обробляємо зібраний улітку (під час таборів і експедицій) матеріал. Але самими яскравими і незабутніми сторінками нашого життя є екологічні зльоти, експедиції й участь у роботі обласного щорічного екологічного табору.

У червні 2002 року екологи ліцею за запрошенням дитячого екологічного об'єднання «Меридіан» с. Новопетрівка Бердянського р-ну в рамках обласної програми «Зелена мережа Запоріжжя» зробили захоплюючу експедицію до узбережжя Азовського моря. Ми побачили своїми очима, де одна із самих великих і повноводних рік Запорізької області Берда впадає в Азовське море. Це була перша в історії нашого клуба екологічна експедиція.

Незабутні враження залишилися в нас від поїздки в Гуляйпільский район у 2002 році, де розбив свої намети обласний екологічний табір.

 2003 рік
У 2003 році наша експедиція й обласний екологічний табір були проведені на о. Хортиця. Ми досліджували балку Генералку і балку В. Молодняга. Цього року нас посвятили в екологи.
 2004 рік
У 2004 році ми стали активними учасниками проектів «Первоцвіти Запоріжжя», «Червона книга Запоріжжя».
 2005 рік
Активно працюємо над проектами: «Зелена мережа», «Первоцвіти Запоріжжя», «Червона книга Запоріжжя». Стали учасниками наукових конференцій, симпозіумів, екологічних конкурсів «Зелений паросток майбутнього», «День довкілля».
 2006 рік
Цього року члени клубу взяли участь у роботі обласного екологічного табору, екологічної експедиції «Хортиця - 2006». На основі зібраного матеріалу були підготовлені і захищені науково-дослідні роботи в Малій Академії Наук (МАН).
 2007 рік
27 листопада 2007 ліцеїсти взяли участь в акції «Чиста Хортиця». Під керівництвом Гурін Наталії Григорівни учні 8, 11 класів працювали по очищенню о. Хортиця. Члени археологічного клубу ліцею впевнені, що допомога самому собі починається з допомоги навколишнього світу.
 Про наукові праці

Серед написаних за роки існування клуба наукових робіт найбільш цікавими здаються наступні:

  • «Порівняльна характеристика асоціацій ковили в балці Таволжанскій і в урочище Білі Глини» - I місце МАН, Гурина Євгенія.
  • «Флоро-ценотичний аналіз рослинності околиць с. Новогригорівка Гуляйпільского району» - III місце МАН, Девятков Антон.
  • «Ковилові співтовариства півночі Запорізької області» - III місце МАН, Гурина Євгенія.

У 2001 році Гурина Євгенія взяла участь у біологічному симпозіумі «Біологія - XXI століття» у Києві, де отримала Диплом переможця. Тоді ж Женя стала «Кращим юним екологом - 2001 року» у Запорізькій області. Два роки підряд в обласному краєзнавчому конкурсі «Врода і біль України» у секції «Екологія» випускниця ліцею ЗЕІТ, а нині студентка ЗІЕІТ, ставала переможцем.